Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

J.Walker_Swing_0_4e9427763dad0.jpg

J.Walker Swing 0.7L

Cena sprzedaży
219,99 zł
Kraj: Szkocja

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 40%

Opakowanie: kartonik

Johnnie Walker Swing jest to whisky o nadzwyczajnej gładkości, stworzona na początku XX wieku przez Sir Alexa Walkera znanego na świecie konesera i master blendera. Zainspirowana złotym wiekiem wypraw statków transatlantyckich, dzięki którym Sir Alexander ujął esencję luksusowej podróży, utrzymuje wciąż uznanie w wyrafinowanej 30 erze. Do dziś pozostaje poważana wśród znawców i koneserów. Swing jest niezwykle dobrze zrównoważoną i nadzwyczajnie luksusową whisky. Poprzez swój głęboki złoty kolor, wyrafinowaną paletę, dojrzały i łagodny zarazem smak zwieńczony jedwabistym finiszem, Swing jest wśród ekspertów gwiazdą mieszanych whisky.

Niespotykany jest też kształt butelki. Dno butelki jest lekko wypukłe, dzięki czemu, w odpowiedzi na oczekiwania barmanów, pracujących na statkach transatlantyckich, butelka kołysze się wraz z falami, które kołyszą statkiem. Zapobiega to przewróceniu się butelki na stole lub barze nawet podczas dużych sztormów.

 

Marka rodzinna Johnnie Walker powstała w 1820 roku, kiedy to sam John "Johnnie" Walker sprzedawał m.in. herbaty, które sam komponował wzbogacając ich aromat. Kilka lat pracy w sklepie w połączeniu z doświadczeniem w łączeniu herbat skłoniły go do utworzenia nowych blendów z szkockich whisky, przybywających do jego sklepu z najbardziej odległych zakątków tego kraju. Po śmierci Johna, interes rodzinny został przejęty przez jego syna Aleksandra, następnie przez wnuczka. To właśnie Aleksander z synem walnie przyczynili się do znacznego wzrostu popularności "Special Old Highland Whisky".

Logo z wędrującym gentelmanem zostało zaprojektowane przez popularnego rysownika, Tom'a Browne, który narysował je na serwetce w restauracji podczas lunchu z jednym z dyrektorów marki Johnnie Walker. Tom Brown odegrał dosyć sporą rolę w marketingu marki tworząc kolejne rysunki Johnniego Walkera podczas wykonywania różnych czynności np. łowienia ryb, czy gry w krykieta. Niestety w wieku 39-ciu lat, Tom Browne zmarł na raka, w 1910 roku, a jego twórcze zadanie zostało przekazane Sir Bernard'owi Patridge.

j.walker-loga.jpg

Źródło: https://www.milerpije.pl/wciagajaca-historia-logo-johnnie-walker.html

Popularne Marki