Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

Courvoisier VSOP Triple Oak 1L

Cena sprzedaży
349,00 zł
Kraj: FRANCJA

Pojemność: 1 litr

Zaw. alkoholu: 40%

Opakowanie: kartonik

Courvoisier VSOP to elegancka i zmysłowa mieszanka koniaków w wieku do 10 lat z dwóch najlepszych CRU w regionie Cognac. Całość została fachowo wykonana przy użyciu minimum 50% winogron Grande Champagne połączonych wyłącznie z Petit Champagne. 

Jedwabisty, delikatnie maślany aromat wanilii to główny zapach koniaku Courvoisier VSOP . Barwa trunku bursztynowa a smak elegancki, dębowy z nutami przypraw. Koniak dobrze zbalansowany, harmonijny o delikatnym bukiecie. Serwować w temperaturze pokojowe. Po nalaniu pozostawić na moment, aby trunek w pełni rozwinął bogactwo aromatów.

 

Marka Courvoisier powstała w czasach, gdy Francja dopiero dochodziła do siebie po najkrwawszych przewrotach politycznych w swojej historii, a tron cesarski objął Napoleon Bonaparte. W czasach niepewności, Emmanuel Courvosier oraz Louis Gallois (burmistrz Bercy) powstanowili otworzyć własną firmę winiarską i spirytusową na obrzeżach paryża, w Bercy. Firma znajdowała się nieopodal rzeki, co znacząco uprościło transport oraz unikała podatków będąc za grubymi murami Paryża. Największy rozkwit firma przeżyła w 1909 roku, kiedy to prowadzona przez rodzinę Simon, zaczęła ekspansję na światowe rynki i szybko stałą się znaną światową marką. W 1964 roku firma została kupiona przez kanadyjskiego giganta spirytusowego Hiriam Walker, by później w 1986 roku zostać wchłoniętym przez Pernod Ricard.

Mimo, że nie znaleziono dowodów na to, że Courvoisier był ulubionym trunkiem Napoleona Bonaparte, legenda głosi, że Napoleon tak lubił koniak tej marki, że wziął go ze sobą podczas zesłania na wyspę św.Heleny, a oficerowie na statku nazwali go "Cognac Napoleon". Natomiast wiemy o tym, że Napoleon dawał racje koniaku żołnierzom w swoich kompaniach artyleryjskich, aby podnieść ich morale podczas trwających wojen napoleońskich.

 

 

Popularne Marki