Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

ARAK (LIBAN)

ARAK__LIBAN__4faa3cc63837d.png

Arak to trunek pochodzący z Bliskiego Wschodu, bardzo popularny w krajach arabskich pochodzący z grupy destylatów roślinnych i korzennych. Bezbarwny i niesłodzony likier powiązany jest z wieloma podobnymi alkoholami produkowanymi w krajach skupionych wokół basenu Morza Śródziemnego, jednak typowy arak produkowany jest głównie w Jordanii, Iraku, Libanie, Iranie i Syrii. Temu arabskiemu trunkowi udało się jednak utrzymać wysoką pozycję wśród wielu aljkoholi na całym świecie.

Nazwa Arak znaczy dosłownie „słodki sok”. W rzeczywistości sam Arak jest trudny do wypicia. Dorobił się on jednak potocznego określenia, które oddaje jego właściwości w sposób bardziej wierny. Arabowie nazywają napitek „lwim mlekiem”, ponieważ, wg nich, tylko ci silni jak lwy są w stanie znieść powalającą siłę Araku.

Araku otrzymywany jest poprzez dwukrotną destylacjię sfermentowanego soku z winogron lub rodzynek. Najważniejsze dla charakteru alkoholu jest wymieszanie pierwszego destylatu z ziarnem anyżu, który jest najsilniej zaakcentowanym składnikiem trunku. Skąpane śródziemnomorskim słońcem winogrona są doskonałym surowcem do produkcji Araku ze względu na pokaźną zawartość cukru. Wysokiej jakości trunek pozyskiwany jest z najbardziej wyszukanych szczepów, tj. Chardonnay czy Savignon Blanc.

Najodważniejsi piją Arak w czystej, nierozcieńczonej postaci, jednak przeważnie spożywa się go w postaci rozcieńczonej z wodą w proporcji 1:2. Całość zmienia wtedy kolor na mleczno biały, stąd potoczna nazwa \"lwie mleko\".

Producent:
Wybierz producenta
Wyników 1 - 3 z 3

Popularne Marki