Glenmorangie-Nectar-dOr-Sauternes-butla

Glenmorangie Nectar d'Or Sauternes

Cena sprzedaży
325,00 zł
Kraj: SZKOCJA

Region: HIGHLANDS

Destylarnia: GLENMORANGIE DISTILLERY

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 46%

Opakowanie: kartonik

glenmorangie-logo.jpg

Nectar d'Or Sauternes powoduje, że każda sytuacja staje się warta zapamiętania. Bogata i jedwabna whisky, efekt dodatkowego dojrzewania w beczkach po najlepszych słodkich winach z regionu Sauternes, daje przeżycie całego spektrum zmysłowych przyjemności. Bogate akcenty owocowe splecione są w niej z egzotycznymi nutami. Aromaty cytrynowo-waniliowe, skórka pomarańczy, rodzynki, imbir, kokos w połączeniu z gałką muszkatołową i nutami piernikowy mi przynoszą niezapomniane przeżycia dla kubków smakowych.
 

Destylarnia Glenmorangie słynie z ducha pionierskiej kreacji - to tu wypracowano tzw. designer casks, konstruowane ręcznie ze specjalnie selekcjonowanych gatunków dębu. Dziś wiele odmian Glenmorangie spędza co najmniej 10 lat w tych beczkach z suszonego na świeżym powietrzu dębu z amerykańskich Gór Ozark. Beczki napełniane są whisky najwyżej dwukrotnie, dzięki czemu drewno przekazuje jej najbardziej złożone i intensywne aromaty. To także Glennmorangie było pionierem dodatkowej maturacji whisky w beczkach po ekskluzywnych Sherry, Porto i winach Sauterness - dla wzbogacenia o dodatkowe nuty zapachowe i smakowe. Efektem są 12-letnie odmiany Glenmorangie Lasanta, Quinta Ruban i Nectar D’Or.

Do dziś wszystkie alembiki w Glenmorangie są wiernymi kopiami oryginalnych miedzianych alembików Williama Mathesona - i do dziś są najwyższe w Szkocji. Ich ekstremalna wysokość sprawia, że jedynie najbardziej wysublimowane, najszlachetniejsze frakcje destylatu trafiają do whisky Glenmorangie.

Sztuka wytwarzania Glenmorangie jest pilnie strzeżoną, przekazywaną z pokolenia na pokolenie tajemnicą zamkniętego kręgu wtajemniczonych mistrzów destylacji , tzw. Szesnastu Mężczyzn z Tain. Są oni bezkompromisowymi gwarantami niepowtarzalnego smaku i charakteru tej najbardziej wyrafinowanej whisky.

Glenmorangie to bogactwo 144 smaków i aromatów. W swojej „Biblii whisky” ekspert Jim Murray dał klasycznej Glenmorangie Original ocenę 94/100 i napisał: „Złożoność o najwyższym stopniu złożoności”. Harmonijne, bogate, gładkie i pełne finezji, Glenmorangie są od lat najbardziej lubianymi whisky single malt w Szkocji, wielokrotnie nagradzanymi na światowych konkursach.

glenmorangie-destylarnia.jpg