veuve-clicquot-la-grande-dame-rose-2006-butla3

Veuve Clicquot La Grande Dame Rose 2006 0.75 w kartoniku

Cena sprzedaży
1689,00 zł
Kraj: FRANCJA

Region: CHAMPAGNE

Pojemność: 750ml

Zaw. alkoholu: 12.5%

Opakowanie: kartonik

Rocznik: 2006

Kolor: różowe

Smak: wytrawny

veuve-clicquot-logo.jpg

Szampan ten, to ceniony trunek rocznikowy, który pachnie mineralnie i owocowo – na początek porzeczka, malina i jagoda a następnie wiśnia, po chwili pojawiają się nuty nugatowe, cynamonowe oraz słodkiego pieczywa, dodatek czerwonego wina z Bouzy, zwiększa potencjał starzenia.

Veuve to jedna z najsłynniejszych marek szampanów na świecie. Została założona przez Philipe Clicquot pochodzącego z rodziny bankierów i handlarzy tekstyliami. Po śmierci syna założyciela, rolę głównego działacza marki przejęła wdowa - Barbe Clicquot Ponsardin. Jedna z pierwszych ówczesnych kobiet biznesu udowodniłą swą innowacyjność, tworząc pierwszy rocznik szampana. W 1814 została przełamana bariera kontynentalna, po raz pierwszy szampan trafił do Sankt-Petersburga, gdzie został triumfalnie powitany. W kolejnych latach popularność szampana wzrastała, a rozwijające się kanały dystrybucyjne pozwalały dostarczać produkt na coraz to bardziej odległe zakątki świata.

Szampan Veuve Clicquot to prestiżowa i modna marka. Jest to drugi pod względem wielkości sprzedaży szampan na świecie. Od momentu powstania (1772r.), aż do dzisiaj ten historyczny Dom Szampański cechuje niezwykła kreatywność i innowacyjność. Swój niepowtarzalny charakter i styl zawdzięcza Madame Clicquot, pierwszej businesswoman, która od zawsze wyprzedzała czas swoim odważnym podejściem do prowadzenia biznesu.