Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

LIKIERY

LIKIERY_4bece6e3dab19.jpg

Likiery są wysokoprocentowymi napojami alkoholowymi, które powstają w procesie aromatyzowania spirytusu lub innych alkoholi. Wyróżniają się dość gęstą konsystencją i słodkim, mocnym smakiem. Dodaje się do nich zazwyczaj cukier lub miód, środki aromatyzujące, wyciągi i destylaty roślinne, soki owocowe i olejki eteryczne. Często występują z dodatkiem innych, charakterystycznych składników jak: mleko, śmietanka, wino, kawałki owoców. Zawartość alkoholu w likierach zaczyna się od około 18% w przypadku likierów owocowych i kawowych i sięga nawet 50%.

Przypisuje się im różne właściwości, co związane jest z ich pochodzeniem. Twórcami likierów byli lekarze i mnisi, którzy korzystali z leczniczych właściwości trunkków. Likiery znane były już od stuleci, jednak prawdziwy początek likierom dają bracia zakonni w XV i XVI wieku we Francji. Słynne do dzisiaj pozostają likiery: D.O.M. Benedictine, produkowany przez benedyktynów z Normandii, czy likier Chartreuse produkowany przez kartuzów spod Grenoble.

Prawdziwy rozkwit następuje później, w XVII i XVIII wieku w krajach niederlandzkich za sprawą kupców, którzy z całego świata przywożą do Europy różnego rodzaju zioła, dodatki i rośliny. Powstają wtedy słynne na cały świat likiery Bols, wytwarzane przez holenderską rodzinę Bols. Wiele składników, założyciel, Lucas Bols wykorzystywał do swoich likierów Był tam cynamon z Azji, kwiat pomarańczy i owoce cytrusowe z krajów śródziemnomorskich oraz Wysp Karaibskich, goździki z Afryki, wanilia z Tahiti, olejek różany z Bułgarii i kawa z Kolumbii. Jako że Amsterdam stanowił centrum handlu korzeniami, Lucas i jego potomkowie mieli ich najlepszy wybór. Dzięki temu stworzyli wspaniałe likiery, które szybko zyskały popularność w wielu zakątkach świata. Niektóre z nich, jak Blue Curaçao (Bols Blue), Creme de Violette (Parfait Amour) czy Bride’s Tears (Gold Liqueur) są dostępne do dnia dzisiejszego i równie popularne jak dawniej.

W Polsce początek tradycji produkcji likierów daje w 1823 roku hrabia Potocki, założyciel słynnej Fabryki Wódek i Likierów w Łancucie, gdzie powstają popularne Rosolisy, pochodne likierów, jednak nieco mocniejsze.

Wyników 1 - 24 z 84
marcati-cioccolato-panna-0.5l
Cena:
59,00 zł
galatti-amaretto-0.7l
Cena:
35,00 zł
kapriol-liquore-0.7l
Cena:
125,99 zł
Amaro-del-cansiglio-0.7l
Cena:
119,00 zł
Bergamotto-Fantastico-0.7
Cena:
179,99 zł
Marcati-Pistacchio-Panna-0.5L
Cena:
65,00 zł
Triple-Sec-0.7l
Cena:
99,00 zł
Fernet-Lazzaroni
Cena:
97,99 zł
Anice-Lazzaroni
Cena:
50,99 zł
Absynt-Assenzio-Lazzaroni
Cena:
129,99 zł
Amaretto-Lazzaroni-1851-0.7-Metal-Box
Cena:
115,00 zł
Limoncino-0.7-Metal-Box
Cena:
109,99 zł
Sambuca-Lazzaroni-Metal-Box
Cena:
119,99 zł
Grappa-Bianca-Del-Chiostro
Cena:
89,99 zł
Sambuca-Del-Chiostro
Cena:
82,99 zł
Lazzaroni-Aperitivo-Happy-Red
Cena:
51,99 zł
Limoncello-Goccia-D-Oro
Cena:
43,99 zł
Amaretto-Goccia-Di-Bronzo
Cena:
59,99 zł
Nocino-italian-liqueur
Cena:
189,00 zł
Cherry-Brandy-italian-liqueur
Cena:
189,00 zł
Brandy-and-coffee-italian-liqueur
Cena:
189,00 zł
Amaro-Zarri
Cena:
149,00 zł
Strona: Strona 1 z 4

Popularne Marki