Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

Octomore 12.1 BruichladdichOctomore 12.1 Bruichladdich

Octomore 12.1 Bruichladdich

Kraj: SZKOCJA

Region: ISLAY

Destylarnia: BRUICHLADDICH

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 59,9%

Opakowanie: tuba

Dostępność:   produkt-niedostepny.gif

Dwunasta już seria Octomora na którą składają się trzy super-torfowe whisky, leżakowane przez 5 lat i butelkowane w mocy beczki. 12.1 to wersja whisky leżakowana tylko i wyłącznie w beczkach po bourbonie, która charakteryzuje całą serię. Octomore 12.1 został wydestylowany w 100% ze szkockiego jęczmienia słodowanego do poziomu koncentracji fenoli 130,8 ppm, starzony w beczkach po bourbonie przez 5 lat na Islay i zabutelkowany w mocy beczki, 59,9%.

Aromat lekko pikantny z cytrusową świeżością i z ziemistym dymem torfowym. Wyczuwalne nuty wanilii, biszkopta, kokosa i czekolada. Na końcu aromaty żużlu i toffi, z czasem warstwa dymu torfowego i miodu.

Smak początkowo pieprzny i słodki, o fakturze syropu. Później na podniebieniu słodowane cukry jęczmienne i słoma, kwiat wrzosu i orzechowa słodycz nugatu. Mineralna nuta przykrywana jest przez suchy fenolowo-ziemisty dym, co przywodzi skojarzenia ze skórką pomarańczową czy gruszką.

Finisz z solonym karmelem oraz z nutami kwiatowymi i ziołowymi, który z czasem, jak zawsze, okrywa się delikatnym dymem torfowym.

Popularne Marki