Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

Cristal Louis Roederer 2005 Magnum 1.5L

Cena sprzedaży
3450,00 zł
Kraj: FRANCJA

Region: SZAMPANIA

Smak: wytrawny

Pojemność: 1,5 litra

Zaw. alkoholu: 12%

Opakowanie: skrzynka drewniana

Rocznik: 2005

W 1867 roku, pochodzący z Alzacji winiarz Louis Roederer stworzył swojego pierwszego szampana. Trunek ten był przeznaczony tylko i wyłącznie na dwór samego cara Aleksandra II, i nosił nazwę Cristal. Louis Roederer zlecił wykonanie butelki flamandzkim mistrzom szkła, dlatego butelka była dodatkowo oryginalnym dziełem sztuki. Butelka wykonana z jasnego, przezroczystego szkła ołowianego posiadała płaskie dno i wspaniałe złocenia z logo firmy. W tamtych czasach było to zupełnie nowatorskie przedsięwzięcie. Ciekawostką jest fakt, że ekskluzywne opakowanie szampana spełniało dodatkową rolę. Dokładnie było widać zawartość i nie chodziło tu o walory estetyczne, ale Car bał się o swoje bezpieczeństwo, lękając się zamachu bombowego. Wcześniej były już takie próby dlatego na dworze cara podejrzewano, że ciemnozielone butelki mogą posłużyć również do przeprowadzenia zamachu bombowego.

Doskonały szampan Cristal, z winnicy Roederera, należy do najsłynniejszych i najdroższych na rynku szampanów. Nadal produkowany jest w oryginalnej, choć lekko zmodyfikowanej butelce. W roku 2002 wybrano go najlepszym szampanem na świecie, a najwyższe noty zdobywał również w przewodnikach Roberta Parkera. W latach siedemdziesiątych XX wieku do sprzedaży trafiła różowa wersja Cristala (Vintage1974), która jest jeszcze bardziej kosztowna. Średnia roczna produkcja jest mała i waha się w granicach 300-400 tys butelek, z czego aż 10% wypijają zamożni Rosjanie. Niewielka ilość limitowanych butelek trafia do prywatnych kolekcjonerów i bogatych kupców, a od połowy lat 90 marka stała się bardziej związana z kulturą Rapu i hip-hopu. Dzisiaj wielu znanych artystów jak 50 Cent, Big Karlage, Biggie Smalls, Puff Daddy, Young Lean i Jay-Z traktuję  markę jako część swojego wizerunku.

Szampan jest kompozycją najwyższej klasy gron pinot noir (55%) i chardonnay (45%), lub po 50%, w zależności od rocznika. W smaku porównywalny do Kruga. Ma jasnożółty kolor, ze słomkowymi refleksami, przechodzącymi w złote odcienie. Jedwabista tekstura tego szampana o wysokim ekstrakcie, jest nie do zapomnienia. Podobnie bukiet, bogaty w aromaty orzechów laskowych, jabłek, moreli, ananasów z wyczuwalnymi nutami cytrusów, a nawet jagód. Do tego białe kwiaty oraz nuta pieczonego chleba, miodu i drzewa o długim finiszu.

Popularne Marki